DC949734-CEFF-4CC7-AF50-17836C2B09EC

Güzel Romy, Mutsuz Romy

Bir melek kadar güzel, su gibi, kusursuz… ama bir o kadar şanssız Romy Shneider.
Oyuncu bir anne babanın kızı. 1938’de Almanya’da doğuyor. Ebeveynleri ilgisiz, anneanne evi ve yatılı okullarda geçiyor çocukluğu. 15 yaşında kameralarla tanışıyor. O kadar o kadar güzel ve yetenekli ki anında yükseliyor, Almanya’nın yıldızı oluyor.
Taa ki 1958’de Alain Delon’la tanışıncaya ve ona delice aşık olana kadar. Memleketi Almanya’yı terk edip Fransa’ya yerleşince ülkesi onu ihanetle suçluyor. Bu efsanevi aşk sadece 5 yıl sürüyor, Alain ufak bir not yazarak onu karısı olacak Nathalie için terk ediyor.
Yıkılıyor Romy, ülkesine geri dönüyor. 3 yıl sonra orada yönetmen Harry Meyen ile evleniyor, bu tek taraflı bir aşk kırılmış kalbini Alain’e bırakmış olan olan Romy, güvenli kollarda olmak için Harry ile birlikte. Çiftin bir oğlu oluyor. David.
Derken Alain yeniden sahneye çıkıyor, tek bir telefon yetiyor Romy’e, herşeyi bırakıp oyunculuğa ve tek gerçek aşkına dönüyor. 1968’de Alain’le gişe rekorları kıran “La Piscine” filmini yapıyorlar, ikilinin ilişkisi inişli çıkışlı, acılı tatlılı, toksik ve gözyaşlarıyla dolu… aslında ne var ne yok. Çünkü Alain halen Nathalie ile evli. Kariyerinde yükselen, tüm dünyanın sevgilisi olan Romy, belki yeniden başlama, belki kalp yarasını sarma, belki de huzuru bulma umuduyla kendinden genç ama sevgisi büyük Daniel Biasini ile evleniyor. 77’de bir kızları oluyor, Sarah…
Ve sonrasında kara günler başlıyor…
Oğlunun babası Harry Meyer tüm bu olanlara, aşkın acısına, terkedilmeye dayanamayarak 1979 yılında Almanya’da intihar ediyor. Bu acı ve vicdan azabı Romy’i yıkıyor. Daniel’le evlilikleri bu dönemde sona eriyor, Romy şiddetli bir depresyonda…
1981 ise kapkara bir yıl… 14 yaşındaki çok sevgili oğlu, en büyük desteği, yaşama amacı David, eve bahçe parmaklıklarına tırmanarak girmeye çalışırken ayağı kayıyor, parmaklıklar vücuduna saplanıyor ve hayatını kaybediyor.
Romy hayata küsüyor, uyumuyor ve geceler boyu oğluna mektuplar yazıyor.
29 Mayıs 1982’de Paris’teki evinde masasının başında ölü olarak bulunuyor. Ölümü için kalp krizi dense de, intihar etmiş olduğu düşünülüyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Paylaşın!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

Giriş

Üye değil misiniz?

Aradığınız ürünün adını yazmaya başlayın...
Mağaza
Favoriler
0 items Sepet
Hesabım

Kargo Bedava!

Tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!